25. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” za nami

22.08.2018

W dniach 16-19 sierpnia na terenie powiatu łaskiego i powiatu łódzkiego wschodniego rozegrana została kolejna edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”.

Na starcie wyścigu stawiło się ponad 100 zawodników z Polski i zagranicy. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Pierwszy etap rozegrany został na terenie Gminy Sędziejowice, drugi w Gminie Buczek, a gospodarzem trzeciego odcinka była Gmina Rzgów.

W niedzielę 19 sierpnia br. rozegrany został ostatni etap wyścigu „Po Ziemi Łaskiej”. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Rosjanin Sharov Grigoriy, na miejscu drugim uplasował się Estończyk Härm Rait, a na trzecim Czech Čekal Josef. Najlepszy Polak – Cezary Bzdak – zakończył wyścig na czwartym miejscu.

Klasyfikację drużynową wygrał zespół GOUR Shchelkowo.

W klasyfikacji punktowej zwyciężył także Grigoriy Sharov, a drugi był Jakub Ścibior z Grudziądza, a w klasyfikacji aktywnych Łukasz Michalski z reprezentacji Dolnego Śląska uplasował się za Josefem Čekalem. Najlepszym kolarzem do lat 17 został Henri Treimuth z Estonii.

Podczas ostatniego etapu w dniu 19 sierpnia w Łasku został zorganizowany dodatkowy wyścig w kat. Młodzik, podczas którego chłopcy ścigali się będą o Puchar Zarządu Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa” a dziewczęta o Puchar Zarządu Okręgowego Związku Kolarstwa w Łodzi.

Dziękuję wszystkim ekipom za udział i sportową rywalizację na wysokim poziomie. Wszystkim którzy wspierali nasze stowarzyszenie, sponsorom i przedstawicielom samorządów dziękuje za okazaną pomoc. Słowa podziękowania kieruję również do całego komitetu organizacyjnego oraz wolontariuszy za ciężką i mozolną pracę. To był bardzo udany wyścig. – powiedział po zakończeniu imprezy Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Powiatu Łaskiego.

1. etap „Dookoła Sędziejowic” 16.08.2018 r.