I LO w Łasku mistrzem Województwa Łódzkiego

06.05.2014
"Wojewódzkie Zawody w Piłce Nożnej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych" pierwszy raz odbyły się w naszym mieście, co było zasługą dobrej postawy i zwycięstw licealistów z I LO we wcześniejszych etapach tego turnieju. Nasi piłkarze pod wodzą Pana Marka Aulaka jesienią 2013 r. wygrali etap powiatowy, czym zagwarantowali sobie grę na szczeblu rejonowym.

16 kwietnia bieżącego roku na boisku w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe, po których to właśnie I LO z Łasku świętowało zwycięstwo, pokonując ekipę gospodarzy, ekipę z Sieradza oraz w finale wynikiem 1:0 drużynę z Wieruszowa. Tą wygraną łaska drużyna zapewniła sobie występ w ostatnim już etapie rozgrywek – o Mistrzostwo Województwa.

Zawody rozegrane zostały 28 kwietnia i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Chłopcy z łaskiego LO mimo, że byli gospodarzami to nie byli stawiani w gronie faworytów. Jako, że był to już ostatni etap brało w nim udział 6 najlepszych drużyn z całego województwa.

Nasi piłkarze podejmowali w grupie ekipę z Pabianic (4:2) oraz z Kleszczowa (2:1). Wygrywając te dwa mecze chłopcy znaleźli się w finale, czym sprawili ogromną niespodziankę.

Ostatnimi przeciwnikami I LO z Łasku była uważana za faworyta całego turnieju drużyna z Łodzi. Mecz finałowy był bardzo zacięty o czym świadczy fakt, iż o wszystkim zadecydowała dogrywka. Po regulaminowym czasie gry było 2:2 i obie ekipy były tak samo głodne sukcesu. W drugiej połowie dogrywki kapitan naszej drużyny Patryk Niciak pięknym i zaskakującym rywali uderzeniem przelobował bramkarza gości ustanawiając wynik meczu na 3:2. Był to zwycięski strzał po którym chłopcy z I LO odnieśli historyczne zwycięstwo i zostali Mistrzami Województwa Łódzkiego.

Tym samym znaleźli się w pierwszej 16-stce najlepszych szkolnych drużyn piłkarskich w całej Polsce. Należy podkreślić, że większość z zawodników to wychowankowie łaskiego MULKSU.