1% dla Łódzkiego

13.02.2012
1% dla Łódzkiego


logo-kampanii-z-adresem-strony.jpg


Apel Kampanii
Dzięki organizacjom pozarządowym nasze życie – także społeczne – jest ciekawsze, bogatsze i pełniejsze. Ich codzienna, często trudna i mozolna, praca to wypełnianie misji, z myślą o dobru wspólnym. To uporczywa walka o jakość społecznego życia. Wypełniając zeznanie podatkowe, przekażmy im Nasz 1%. Zróbmy to z pożytkiem dla siebie, sąsiadów, wszystkich mieszkańców regionu!

W zeszłym roku, w ramach 1%, podatnicy z województwa łódzkiego przekazali 23 mln zł organizacjom pożytku publicznego. Niestety, tylko 9 mln z tej kwoty trafiło do organizacji z naszego regionu. Oznacza to, że jako województwo straciliśmy 14 mln zł, które służyć mogły naszym mieszkańcom, rozwiązywać nasze problemy.


Chcemy to zmienić!

W województwie łódzkim w tym roku do skorzystania ze wsparcia w ramach mechanizmu 1% uprawnione są 364 organizacje. Ich wykaz znajdą Państwo w bazie organizacji na naszej stronie oraz w urzędach skarbowych na terenie województwa.  Zainteresujmy się organizacjami działającymi obok nas, a przede wszystkim dla Nas! Pomóżmy –  przekazując im 1%, a wszyscy na tym zyskamy!

Przekazując 1 proc. podatku „naszym” organizacjom, sprawimy, że te pieniądze w dużej części będą wspierać nasze inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych problemów, a tym samym przyczyniać się do rozwoju naszego regionu.

Kampania ta nie odniesie sukcesu bez Państwa pomocy i zaangażowania. Zachęcamy do oddania swojego 1% na organizacje pozarządowe z województwa łódzkiego!
 

print