100-lecie łaskiego „Ogólniaka”

15.06.2016
100-lecie łaskiego „Ogólniaka”

W sobotę 11 czerwca odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Łasku.

Obchody poprzedziła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej w której udział wzięła m.in. Starosta Łaski Teresa Wesołowska.

Następnie na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość jubileuszowa, którą rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.

Dyrektor Małgorzata Ziarnowska w swoim przemówieniu inauguracyjnym przybliżyła w kilku słowach całą historię szkoły. Jubileusz był okazją do przekazania szkole nowego sztandaru ufundowanego z okazji 100-lecia Gimnazjum i Liceum w Łasku.

Przybyli goście w swoich wystąpieniach wyrazili uznanie i złożyli życzenia dalszych sukcesów w pracy oraz przekazali symboliczne upominki na ręce dyrektora szkoły. Życzenia złożyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy i kierownicy jednostek współpracujących ze szkołą oraz absolwenci.

Samorząd powiatu łaskiego podczas uroczystości reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Marek Aulak, Wicestarosta Łaski Marek Krawczyk oraz radni: Grzegorz Dębkowski, Cezary Gabryjączyk i Robert Majczyk.

print