23. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” za nami

25.08.2016
23. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” za nami

W dniach 17-20 sierpnia na terenach powiatu łaskiego i powiatu zduńskowolskiego rozegrana została kolejna edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”.

Na starcie wyścigu stawiło się blisko 140 zawodników z Polski i zagranicy. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Pierwszy etap rozegrany został na terenie Gminy Sędziejowice, drugi na terenie Powiatu Łaskiego, a gospodarzem trzeciego odcinka był tradycyjnie Powiat Zduńskowolski.

W sobotę 20 sierpnia br. rozegrany został ostatni etap naszego wyścigu „Dookoła Buczku”. Zwycięzcą etapu został Bartosz Rudyk, natomiast w klasyfikacji generalnej prowadzenie zdobyte na trzecim etapie utrzymał Vojtech Sedlacek.

Dziękuję wszystkim ekipom za udział i sportową rywalizację na wysokim poziomie. Wszystkim którzy wspierali nasze stowarzyszenie, sponsorom i przedstawicielom samorządów dziękuje za okazaną pomoc. Słowa podziękowania kieruję również do całego komitetu organizacyjnego oraz wolontariuszy za ciężką i mozolną pracę. To był bardzo udany wyścig. Do zobaczenia za rok! – powiedział po zakończeniu imprezy Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Powiatu Łaskiego.

print