25. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” za nami

22.08.2018
25. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” za nami

W dniach 16-19 sierpnia na terenie powiatu łaskiego i powiatu łódzkiego wschodniego rozegrana została kolejna edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”.

Na starcie wyścigu stawiło się ponad 100 zawodników z Polski i zagranicy. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Pierwszy etap rozegrany został na terenie Gminy Sędziejowice, drugi w Gminie Buczek, a gospodarzem trzeciego odcinka była Gmina Rzgów.

W niedzielę 19 sierpnia br. rozegrany został ostatni etap wyścigu „Po Ziemi Łaskiej”. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Rosjanin Sharov Grigoriy, na miejscu drugim uplasował się Estończyk Härm Rait, a na trzecim Czech Čekal Josef. Najlepszy Polak – Cezary Bzdak – zakończył wyścig na czwartym miejscu.

Klasyfikację drużynową wygrał zespół GOUR Shchelkowo.

W klasyfikacji punktowej zwyciężył także Grigoriy Sharov, a drugi był Jakub Ścibior z Grudziądza, a w klasyfikacji aktywnych Łukasz Michalski z reprezentacji Dolnego Śląska uplasował się za Josefem Čekalem. Najlepszym kolarzem do lat 17 został Henri Treimuth z Estonii.

Podczas ostatniego etapu w dniu 19 sierpnia w Łasku został zorganizowany dodatkowy wyścig w kat. Młodzik, podczas którego chłopcy ścigali się będą o Puchar Zarządu Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa” a dziewczęta o Puchar Zarządu Okręgowego Związku Kolarstwa w Łodzi.

Dziękuję wszystkim ekipom za udział i sportową rywalizację na wysokim poziomie. Wszystkim którzy wspierali nasze stowarzyszenie, sponsorom i przedstawicielom samorządów dziękuje za okazaną pomoc. Słowa podziękowania kieruję również do całego komitetu organizacyjnego oraz wolontariuszy za ciężką i mozolną pracę. To był bardzo udany wyścig. – powiedział po zakończeniu imprezy Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Powiatu Łaskiego.

1. etap „Dookoła Sędziejowic” 16.08.2018 r.

2. etap „Dookoła Buczku” 17.08.2018 r.

3. etap „Stulecia Niepodległości po ziemi Rzgowskiej” 18.07.2018 r.

4. etap „Po Ziemi Łaskiej” 19.08.2018 r.

print