Biała Sobota w Powiecie Łaskim

25.11.2013
Biała Sobota w Powiecie Łaskim
P1180913.JPGW dniu 23 listopada 2013 r. z inicjatywy Starosty Łaskiego Cezarego Gabryjączyka, przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego w Łodzi zorganizowano akcję profilaktyczną pn. „Biała Sobota w Powiecie Łaskim”.

Od wczesnych godzin porannych mieszkańcy Powiatu Łaskiego mogli skorzystać z licznych badań profilaktycznych. W ramach „Białej Soboty” bezpłatnie wykonywano min. badania laboratoryjne (morfologia, cukier, cholesterol), pomiar ciśnienia tętniczego, badania EKG, pomiar tkanki tłuszczowej oraz USG jamy brzusznej.

Oprócz badań, odbywały się również konsultacje z lekarzami specjalistami. Do dyspozycji przybyłych byli kardiolog, dietetyk, chirurg-onkolog oraz ginekolog-onkolog.

Ponadto, w godzinach od 9.00 do 14.00 w mammobusie ustawionym na parkingu Starostwa Powiatowego w Łasku, kobiety w wieku 50-69 lat mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

W sumie, z bezpłatnych badań skorzystało blisko 150 osób z terenu Powiatu Łaskiego. Bezpłatne badania z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA
 

print