Bieg Pamięci św. Jana Pawła II – utrudnienia w ruchu

25.04.2018

W związku organizacją XIII Wojewódzkiego Biegu Pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku w z niedzielę 29 kwietnia br. wystąpią utrudnienia w ruchu na drogach w Łasku.

Bieg Pamięci św. Jana Pawła II – utrudnienia w ruchu

Powiat Łaski nieprzerwanie od 2006 roku we współpracy z władzami samorządowymi gmin z terenu Powiatu Łaskiego, Księdzem Prałatem, Proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku oraz środowiskiem sportowym organizuje Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Taka forma pamięci o Papieżu Polaku od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Powiatu Łaskiego. Wydarzenie skutecznie wpisało się w świadomość lokalnej społeczności, a lista startowa uczestników z roku na rok staje się coraz dłuższa i bardziej prestiżowa.

W tym roku trasa biegu głównego będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ponadto impreza została włączona do prestiżowego cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Łódzkie Promuje Bieganie”.

Już w ubiegłym roku Powiat Łaski przymierzał się do tego cyklu. Trasę wydłużono wówczas do 5 kilometrów, wprowadzono elektroniczny pomiar czasu i zapisy on-line do biegu głównego. Miała być to próba generalna przed złożenie wniosku o dołączenie i dofinansowanie zawodów w ramach cyklu.

Zgłoszenia zbiorcze do kategorii szkolno-integracyjnych przyjmowane będą do 26 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Łasku, pokój nr 23 oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: promocja2@lask.com.pl.

Zgłoszenie do kategorii OPEN i marszu nordic walking są prowadzone w systemie internetowym do 26 kwietnia br. pod adresem http://rajsportactive.pl/zapisy.

W czasie trwania wydarzenia wystąpią utrudnienia w ruchu na drogach w Łasku.

W trakcie rywalizacji w kategoriach szkolno-integracyjnych

Utrudnienia w ruchu w godzinach od 11.45 do 14.00 wystąpią w obrębie ulic: Plac 11 Listopada, Żeromskiego, Szeroka, Słowackiego, Narutowicza, Kościuszki i Warszawskiej.

W trakcie biegu OPEN i marszu nordic walking

Utrudnienia w ruchu w godzinach od 14.00 do 15.00 wystąpią w obrębie ulic: Plac 11 Listopada, Żeromskiego, Szeroka, Słowackiego, Narutowicza, Jana Pawła II, Południowa, 9 Maja, Plac Piłsudskiego i Warszawskiej.

Zakaz parkowania na placu 11 Listopada

Ponadto, od godziny 17.00 w sobotę, 22 kwietnia br. będzie obowiązywał zakaz parkowania na miejscach parkingowych w północnej części Placu 11 Listopada.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość

Trasy – XIII Wojewódzkiego Bieg Pamięci św. Jana Pawła II w Łasku

print