BO WŁ: Przebudujmy chodnik, poprawmy bezpieczeństwo

02.10.2017
BO WŁ: Przebudujmy chodnik, poprawmy bezpieczeństwo

Od 1 października mieszkańcy Powiatu Łaskiego mogą głosować na zadanie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego przez samorząd powiatowy i gminny.

Czytaj również: BO WŁ: Głosowanie – rozpoczęte (zasady i formy głosowania)

Zarząd Województwa Łódzkiego 11 września 2017 r. przyjął ostateczną listę dopuszczonych do głosowania zadań oraz listę zadań odrzuconych zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Na liście znalazł się również zgłoszony i popierany przez władze samorządowe Powiatu Łaskiego i Gminy Łask – „Poprawa bezpieczeństwa w drodze ze szkoły i dworca PKS, przez przebudowę chodnika przy DW 481” o wartości 254 553,00 (kod zadania: Z494).

Zadanie przyczyni się do pieszego skomunikowania dworca PKS oraz centrum Łasku z osiedlem mieszkalnym Mickiewicza, szkołą ponadgimnazjalną I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku, a także Kościołem. Polegać będzie na przebudowie chodnika przy drodze wojewódzkiej w Łasku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Zadanie ‘ przewiduje sześć przejść dla pieszych oraz pielęgnację zieleni, sadzenie i podcięcie drzew.

print