Cezary Gabryjączyk Starostą Kadencji!

27.05.2014
Cezary Gabryjączyk Starostą Kadencji!
Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk został wybrany „Starostą Kadencji 2010-2014”  w plebiscycie „Samorządowiec Roku” organizowanym przez redakcję Dziennika Łódzkiego.

Najlepsi samorządowcy siódmej edycji konkursu Samorządowiec Roku Województwa Łódzkiego, organizowanego przez redakcję Dziennika Łódzkiego spotkali się w poniedziałek w Łódzkim Domu Kultury na gali, która połączona była z uroczystą sesją Sejmiku Województwa Łódzkiego.

W kategorii Starosta Roku wygrał Cezary Gabryjączyk, Starosta Łaski.

Oddłużenie i przekształcenie szpitala to największy sukces tej kadencji. Wierzyciele zostali spłaceni. Zadłużenie, które jeszcze mamy, w zasadzie samo się obsługuje. Powiat nie ponosi żadnych skutków finansowych. Nawet niewielka część dzierżawy zostaje i jest wydawana na inwestycje, bo jest jej więcej niż potrzeba na spłatę pożyczki – wyjaśnia Starosta Łaski.

Prezydentem Roku został Leszek Trębski ze Skierniewic. Burmistrz Roku to Jadwiga Sobańska ze Złoczewa, zaś Wójt Roku – Dariusz Woźniak z gminy Rusiec. Odznaczono także 22 samorządowców, którzy dostali najwięcej głosów w swoich powiatach.

W trakcie sesji nagrodzony został też samorząd woj. łódzkiego. Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych przyznał mu Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. Odznaczenia dokonał Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Waldemar Pawlak.

print