Delegacja Leśników z Niemiec i Ukrainy

26.09.2016
Delegacja Leśników z Niemiec i Ukrainy

W dniach 19 – 23 września na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego  gościliśmy Leśników z Badenii Wirtembergii z Niemiec oraz z Obwodu Czerniowieckiego z Ukrainy.

Leśniczych przywitano w Nadleśnictwie w Kolumna, gdzie goście zapoznali się z zasadami hodowli  i gospodarki lasu w lasach prywatnych jak i państwowych. Jedną z atrakcji było zobaczenie drzewostanów nasiennych, ich uprawy a także w jaki sposób pielęgnowany jest przyszły drzewostan docelowy. Leśnicy podziwiali rezerwat  Jodły Łaskie.

W siedzibie Nadleśnictwa zapoznali się z system przeciwpożarowym na terenie Powiatu Łaskiego i powiatów ościennych. Podsumowanie wizyty na terenie naszego powiatu nastąpiło w leśnictwie Luciejów, gdzie Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska wręczyła gościom pamiątkowe upominki.

Drugiego dnia Leśnicy gościli na terenie Powiatu Bełchatowskiego  w nadleśnictwie Bełchatów. Zapoznali się z zasadami wylesienia i rekultywacji gruntu. Mogli się także zapoznać z pracą zwałowarki . W programie znalazło się  zwiedzanie Kopalni Odkrywkowej w Bełchatowie.

Zakończenie wizyty odbyło się w szkółce leśnej w Klukach, gdzie zobaczyli jak produkujemy sadzonki. Na koniec podsumowano cały pobyt i zjedzono wspólny posiłek.

print