Dożynki Wojewódzkie w Sędziejowicach

28.08.2017
Dożynki Wojewódzkie w Sędziejowicach

Za nami tegoroczne Dożynki Wojewódzkie. Gospodarzem święta plonów była w tym roku jedna z gmin Powiatu Łaskiego – Gmina Sędziejowice.

O godz. 11:30 korowód dożynkowy wyruszył z centrum Sędziejowic do kościoła parafialnego w Sędziejowicach, gdzie odprawiona została dziękczynna msza święta. Potem na placu dożynkowym przy stadionie gminnym odbyła się część obrzędowa.

W imieniu samorządu Powiatu Łaskiego wieniec dożynkowy przyjęli: Wicestarosta Łaski Marek Krawczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Marek Aulak oraz Członek Zarządu Powiatu Łaskiego Marek Jan Krawczyk.

Następnie sceną zawładnęły regionalne zespoły reprezentujące poszczególne regiony województwa łódzkiego. Przygotowano również widowisko pt. „Epizody z powstania styczniowego w Sędziejowicach”.

Gwiazdami wieczoru byli wokaliści Mateusz Mijał i „Liber”. Imprezę zakończyła zabawa dożynkowa z zespołem muzycznym ALIANS. Przybyli mogli obejrzeć również pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Teatr NA CO-DZIEŃ”.

Na dożynkach nie brakowało też stoisk prezentujących gminy i powiaty, twórców ludowych czy instytucji związanych z rolnictwem. Głównym organizatorem Dożynek Wojewódzkich była Gmina Sędziejowice. Imprezie patronował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego.

print