Grupa Inicjatywna pracuje pełną parą!

06.12.2016
Grupa Inicjatywna pracuje pełną parą!

Trwają intensywne prace nad utworzeniem Młodzieżowej Rady Powiatu Łaskiego. Młodzi aktywiści wybrali przewodniczącego i sekretarza grupy. Wkrótce spotkają się z Zarządem i i prezydium Rady Powiatu Łaskiego.

W piątek 2 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie Grupy Inicjatywnej MRPŁ. Żeby usprawnić i lepiej organizować działalność grupy młodzież wybrała ze swojego grona przewodniczącego i sekretarza.

Przewodniczącym został 20-letni Maciej Angerman z Gminy Sędziejowice. Na co dzień student Politechniki Łódzkiej na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiskach. Sekretarzem natomiast wybrano 18-letnią Igę Gabryjączyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku.

Grupa Inicjatywna podzieliła swoją działalność na trzy komisje tematyczne: statutową, ds. promocji i ds. działań. Jeszcze w grudniu odbędzie się spotkanie Grupy z Zarządem Powiatu i prezydium Rady Powiatu na którym młodzież przedstawi swój pomysł na powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Łaskiego, a także pierwsze propozycje inicjatyw.

print