II Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu

21.11.2013
II Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu
W dniu 19 listopada 2013 roku w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku rozpoczął się I etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu, w którym udział wzięli uczniowie gimnazjów Powiatu Łaskiego.

Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeb dbania o własne zdrowie oraz propagowanie zdrowego stylu życia, zmiana nawyków żywieniowych i propagowanie aktywności sportowej. Wypełnione przez uczestników testy zostaną przekazane w zalakowanej kopercie do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi Oddziału Promocji Zdrowia Biostatystyki i higieny Dzieci i Młodzieży. Lista osób zakwalifikowanych do finału ukaże się 2 grudnia 2013 r. na stronie WSSE w Łodzi pod adresem www.pis.lodz.pl w zakładce aktualności.

II etap, a zarazem Finał II Wojewódzkiej Olimpiady o Racjonalnym Żywieniu odbędzie się 17 grudnia 2013 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej WSSE w Łodzi przy ul. Wodnej 40, podczas którego zadaniem uczestników będzie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania testowe i otwarte, a następnie zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców.

Organizatorami Olimpiady jest Agencja Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Łodzi oraz Powiatowe Stacje Sanitarni-Epidemiologiczne województwa łódzkiego.

100_7137.JPG  100_7142.JPG

print