Kampania informacyjna – Afrykański pomór świń

06.08.2014
Kampania informacyjna – Afrykański pomór świń
Afrykański pomór świń to groźna, wysoce zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych oraz dzików. Choroba ta nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń będzie skutkować dalszymi stratami ekonomicznymi w hodowli, spowodowanymi upadkami świń, kosztami likwidacji ognisk choroby oraz w przemyśle mięsnym. Z uwagi na możliwość rozszerzania się tej choroby na terenie Polski i innych krajów zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o jak najszersze informowanie hodowców trzody chlewnej o zagrożeniach i przeciwdziałaniach w tej sprawie.

Informacje dla hodowców trzody chlewnej w sprawie pomoru świń oraz informacje dla grupy osób przekraczających granice kraju oraz wszystkich mieszkańców powiatu, bieżące komunikaty Głównego Lekarza Weterynarii można także znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie: www.wetgiw.gov.pl. Dodatkowo Główny Lekarz Weterynarii uruchomił telefon informacyjny w tej sprawie – 22 6231065. Osoby zainteresowane tematem mogą dzwonić pod wskazany numer telefonu celem uzyskania niezbędnych informacji w sprawie.

Przestrzeganie zaleceń Głównego Lekarza Weterynarii może uchronić przed dalszym rozprzestrzenieniem się choroby na terytorium naszego kraju.

Ulotka-ASF---dla-mysliwych-i-lesnikow-(986328_5164-page-002.jpg
Ulotka-ASF---dla-osob-przekraczajacych-granice-kra-page-001.jpg
 
print