Kiedy ruszy „Rowerowe Łódzkie”? Są dwie oferty przetargowe

18.04.2018
Kiedy ruszy „Rowerowe Łódzkie”? Są dwie oferty przetargowe

Dwie oferty pojawiły się w przetargu na uruchomienie i obsługę stacji rowerowych w dziesięciu miastach województwa, między innymi Łasku, Sieradzu i Zduńskiej Woli. Czy jedna z firm zajmie się wykonaniem inwestycji, będzie wiadomo w maju.

Chodzi o wspólny projekt samorządu wojewódzkiego oraz samorządów dziesięciu miast, które chcą u siebie uruchomić stacje rowerów miejskich „Rowerowe Łódzkie”. W przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi szukano firmy, która zajmie się dostawą, zarządzaniem oraz kompleksową eksploatacja systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów publicznych.

Jej zadaniem będzie dostawa i montaż parkingów rowerowych, a także dostawa oraz uruchomienie całego systemu. Począwszy od rowerów, stacji rowerowych, stojaków rowerowych i terminali, a na zaprojektowaniu i uruchomieniu strony internetowej i aplikacji mobilnej skończywszy.

„Rowerowe Łódzkie” zakłada powstanie 125 stacji dla tysiąca rowerów w dziesięciu miastach województwa. Mieszkańcy i przyjezdni będą mogli korzystać z rowerów bezpłatnie, do pół godziny. Stacje są tak rozstawione, by w tym czasie można było przemieszczać się pomiędzy nimi. Chodzi między innymi o skomunikowanie rowerowe z innymi środkami transportu, czyli autobusami i przede wszystkim koleją.

W „Rowerowym łódzkim” uczestniczą: Koluszki (22 stacje/126 rowerów), Kutno (13/110), Łask (8/48), Łowicz (12/96), Łódź (14/140), Pabianice (14/122), Skierniewice (9/72), Sieradz (12/104), Zduńska Wola (12/96) i Zgierz (11/88).

Dofinansowanie unijne wynosi około 12 mln zł. Natomiast kwota, jaką samorząd przeznacza na projekt to około 28 mln zł. Oferty przetargowe opiewają na prawie 24 mln złotych oraz na ponad 28,5 mln zł.

Trwa procedura przetargowa, w której oferty są weryfikowane. Firmy mają także czas na złożenie ewentualnych odwołań. Według urzędników, wszystko wyjaśni się za trzy do czterech tygodni.

źródło: Dziennik Łódzki / naszemiasto.pl

print