Kolejne spotkanie z przedstawicielami konsorcjum

13.05.2013
Kolejne spotkanie z przedstawicielami konsorcjum
pieeculadwnaiwixipawlcisenhtfwqgedpaszafpsyrzncaffrzttncngqm.jpgW czwartek odbyło się kolejne spotkanie Starosty Łaskiego z przedstawicielami konsorcjum spółek "Dragados”-”Pol-aqua”, wykonawcami odcinka trasy S8 na terenie Powiatu Łaskiego.

W trakcie spotkania strony ustaliły nowe zasady dotyczące utrzymania jakości dróg powiatowych znajdujących się w obrębie miejsc, w których realizowana jest inwestycja.

Wykonawca zobligował się do końca maja naprawić drogę od Marzenina do Rososzy i bezwzględnie zakazać swoim kierowcom oraz podwykonawcą korzystania z tej jezdni. Ponadto, konsorcjum poinformowało o rozpoczętych już naprawach poboczy na drodze Marzenin – Okup. Wszystkie drogi w obrębie budowy będę systematycznie polewane wodą, żeby uniknąć nadmiernego i uciążliwego pylenia.

Efektem końcowym rozmów było zobowiązanie się do bezwzględnego przestrzegania zapisów umowy na korzystanie z dróg lokalnych przez wykonawcę inwestycji.

Oprócz Starosty Łaskiego w spotkaniu udział wzięli również Wicestarosta Wojciech Sikora oraz przedstawiciel Powiatowego Zarządu Dróg.

print