Mikołajkowe leczenie uśmiechem

06.12.2017
Mikołajkowe leczenie uśmiechem

W środę 6 grudnia br.  dzieci leczone na oddziałach: pediatrii oraz chirurgii dziecięcej łaskiego szpitala również miały okazję poczuć charakter zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Z okazji święta ku czci Świętego Mikołaja, biskupa Miry z  prezentami, w zastępstwie „świętego”, przyszli do najmłodszych pacjentów Starosta Łaski Teresa Wesołowska, Wicestarostą Marek Krawczyk oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Promocji i Ochrony Środowiska Małgorzata Mysur. Szpitalne Mikołajki były kolejną okazją, by zaakcentować stosowaną w placówce – obok medycznej – terapię uśmiechu i kolorowych upominków.

Dzieciaki, były zaskoczone a jednocześnie zadowolone z takich odwiedzin, z radością przyjęły upominki, które niewątpliwie będą im przypominać, że pobyt w szpitalu nie jest taki przykry. Akcja ta spotyka się z dużym zadowoleniem ze strony dzieci, ich rodziców, lekarzy i pielęgniarek.

Wszyscy zgodnie twierdzą że radości na twarzach małych pacjentów, nigdy za dużo, dlatego akcja będzie kontynuowana przez Powiat Łaski w przyszłości.

print