Mixer Regionalny – Łódzkie 2015

14.09.2015
Mixer Regionalny – Łódzkie 2015
Ponad 90 wystawców z całego regionu na ulicy Piotrkowskiej, a wśród nich godna reprezentacja Powiatu Łaskiego – tak w skrócie podsumować można tegoroczny Mixer Regionalny, zorganizowany w dniach 5-6 września 2015 r.

Impreza przyciągnęła tysiące łodzian i gości z innych miast. Z tym co najlepsze przyjechali do Łodzi rolnicy, sadownicy, producenci warzyw, potraw regionalnych, wędlin, przetworów i wyrobów artystycznych. Prezentowały się zespoły ludowe, rękodzielnicy, gospodarstwa agroturystyczne, a także organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania, stowarzyszenia i wydawcy.

Powiat Łaski reprezentowały następujące podmioty: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku, gospodarstwo pasieczne „Pasieka z Tradycjami”, 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, Stowarzyszenie „Szuflandia”, Klub Kobiet „Kwiatkowianki”, Browar „Koreb” oraz Starostwo Powiatowe w Łasku. Wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Dolina rzeki Grabi” swoją koronkę artystyczną promowała również Jadwiga Pokora z Gminy Łask.

Stoiska wystawców z terenu naszego powiatu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób spacerujących w weekend po ul. Piotrkowskiej. W niedzielę, tuż przed zakończeniem imprezy na małej scenie nazwanej „trawnikiem kultury” swoje umiejętności prezentował zespół śpiewaczy „Kwiaty Polne” z Gminy Wodzierady.

W sobotę naszych wystawców odwiedziła Starosta Łaski Teresa Wesołowska, w towarzystwie Wiceministra Skarbu Państwa Cezarego Gabryjączyka oraz Wójta Gminy Wodzierady Renaty Szafrańskiej.

Mixerowi towarzyszyły warsztaty plastyczne dla dzieci, gry i zabawy, a wszyscy mogli poznać najbardziej znane imprezy wojewódzkie w miniaturze.

print