Nabór do szkół ponadgimnazjalnych!

01.04.2015
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych!
Jak dostać się do szkóły ponadgimnazjalnej? Instrukacja dla uczniów, którzy uczą sę w gimnazjach poza terenem województwa łódzkiego.
1. Załóż konto na stronie internetowej www.lodzkie.edu.com.pl/kandydat. Możesz to zrobić od 1 kwietnia 2015 r. Zapamiętaj swój login (identyfikator) i hasło.

2. Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wydrukuj podanie, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i zanieś je do szkoły, w której jest oddział wybrany przez Ciebie jako pierwszy. Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru
Zrób to do 30 kwietnia 2015, do godziny 13:00.
Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać.

3. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu i przepisz do odpowiedniego formularza oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz informacje o innych osiągnięciach. Zanieś kopię świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do szkoły pierwszego wyboru.
Masz na to czas w terminie od 26 czerwca 2015 do 01 lipca 2015, do godziny 13:00.

4. 3 lipca 2015, najpóźniej o godz. 13:00 szkoła do której zostałeś zakwalifikowany opublikuje wyniki.

5. Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu.
Powinieneś to zrobić do 7 lipca 2015, do godziny 12:00.

Pamiętaj! Nie czekaj z wykonaniem zadań do ostatniej chwili!
…to wszystko! Powodzenia!

print