Nie palimy nikotyny, bo wolimy witaminy

20.11.2015
Nie palimy nikotyny, bo wolimy witaminy
19 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku odbył się konkurs surówek w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w br. przebiegał pod hasłem ,,Nie palimy nikotyny, bo wolimy witaminy”.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Łącznie uczestniczyły 23 placówki. Uczestnicy pracowali w trzyosobowych zespołach, które miały za zadanie przygotować jak najsmaczniejszą i najzdrowszą surówkę/sałatkę tematyczną.

Jury konkursowe miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie przygotowane surówki były wyśmienite. Dlatego też postanowiono, że wszyscy uczestnicy zajęli I miejsca i otrzymali takie same nagrody, których fundatorami byli Starostwo Powiatowe w Łasku, Urząd Miejski w Łasku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Łasku.

W skład jury weszli m.in.: Wicestarosta Łaski Marek Krawczyk, Naczelnik Wydział Edukacji, Zdrowia, Promocji i Ochrony Środowiska Małgorzata Mysur, Agnieszka Pawelec reprezentująca Państwoweogo Powiatowego Inspektora Stanitarnego oraz Elżbieta Tomczak i Patrycja Sobieraj z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łasku.

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy wzięli udział w degustacji przygotowanych przez siebie surówek/sałatek.

DSC_0071.JPG  DSC_0200.JPG
print