Noworoczny Turniej Piłki Nożnej w ZSR w Sędziejowicach

08.01.2015
Noworoczny Turniej Piłki Nożnej w ZSR w Sędziejowicach
Drużyna Urzędu Marszałkowskiego zwyciężyła w I Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. W finale, po serii rzutów karnych goście pokonali ekipę Reno-Kell Lichawa.

Już od wczesnych godzin porannych zawodnicy rozgrywali swoje mecze na hali Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Gra toczyła się jednocześnie w dwóch grupach, z których najlepsze cztery drużyny przechodziły do fazy pucharowej – tłumaczy Sławomir Sobala, pomysłodawca i główny organizator turnieju.

Pierwsza faza turnieju polegała na rywalizacji w dwóch, wcześniej rozlosowanych grupach. W grupie A znalazły się zespoły: Dobre Chłopaki, Galacticos, Sobiepany, OSP Sędziejowice, Reno-Kell Lichawa oraz OSP Brzeski. Natomiast w grupie B rywalizowały ze sobą: OSP Siedlce, Sparta Grabia, Colorfield Pruszków, Old Boys Sędziejowice, Kranik Team Kozuby oraz występujący gościnnie zespół Urzędu Marszałkowskiego z wicemarszałkiem województwa Dariuszem Klimczakiem w składzie.

Każda z drużyn miała do rozegrania pięć spotkań w fazie grupowej. Najlepsze cztery ekipy z obu grup otrzymywały awans do ćwierćfinałów – tłumaczy Dariusz Cieślak, współorganizator zawodów.

W rezultacie, w grupie A bezkonkurencyjny okazał się zespół „Galacticos”, razem z którym do następnej fazy przeszły ekipy: Dobre Chłopaki, Reno-Kell Lichawa oraz OSP Sędziejowice. W drugiej grupie zwyciężyła ekipa Old Boys Sędziejowice, a tuż za nią znaleźli się: Colorfield Pruszków, Urząd Marszałkowski oraz OSP Siedlce.

Emocjonująca faza ćwierćfinałowa przyniosła kilka niespodzianek i w parach półfinałowych naprzeciw siebie stanęli Old Boys Sędziejowice i Urząd Marszałkowski oraz Reno-Kell Lichawa i Galacticos.

W pierwszym półfinale po bardzo wyrównanym pojedynku Urząd Marszałkowski pokonał Old Boysów 1-0, natomiast w drugim, ekipa Reno-Kell Lichawa zrewanżowała się młodym piłkarzom z Galacticos wygrywając 2-0 i weszła do wielkiego finału – mówi Robert Krankowski, współorganizator i jeden ze sponsorów turnieju.

W meczu o 3. miejsce, w małych derbach Sędziejowic, Galacticos rozbili wyraźnie zmęczonych już Old-Boys-ów aż 4-0.

Bardzo dramatyczny i emocjonujący przebieg miał finał. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Nie przyniosła go również seria, pierwszych trzech rzutów karnych. Dopiero przy piątym podejściu goście wykorzystali potknięcie rywali. Pokonując bramkarza Reno-Kell Lichawa zapewnili sobie zwycięstwo w I Turnieju Noworocznym.

Po finale odbyło się oficjalne podsumowanie turnieju. Puchary dla najlepszych drużyn ufundował i wręczył Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski, wspólnie z dyrektorem ZSR w Sędziejowicach Pawłem Kałudą. Drużyny otrzymały też nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę OVER GROUP oraz Powiat Łaski i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Uhonorowano najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju. Statuetkę dla najlepszego zawodnika ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Gminy Sędziejowice Dariusza Cieślaka otrzymał Błażej Waga z ekipy Galacticos. Natomiast tytuł najlepszego bramkarza oraz pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Roberta Krankowskiego otrzymał Zbigniew Płóciennik z Reno-Kell Lichawa.

Wszystkie potyczki turniejowe bacznie obserwowali kibice, którzy tego dnia chętnie odwiedzali halę w ZSR w Sędziejowicach.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy turnieju. Bez tych ludzi, firm czy instytucji zawody nie odbyłyby się. Podziękowania kierują przede wszystkim do: firmy OVER GROUP, drukarni Colorfields, sklepu wielobranżowego KRANIK, firmy Reno-Kell, firmy AZ INSTAL, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Starosty Łaskiego i Starostwa Powiatowego w Łasku, Wójta Gminy Sędziejowice oraz dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

print