Nowy tomograf już działa!

03.04.2014
Nowy tomograf  już działa!
09_P1210037.JPGW środę 2 kwietnia 2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowej pracowni tomografii komputerowej w szpitalu w Łasku. W otwarciu uczestniczyły władze Powiatu Łaskiego, samorządów gminnych oraz pracownicy szpitala.

Kierownik Zakładu Radiologii, dr Katarzyna Olejniczak-Stuss przedstawiła przybyłym gościom podstawowe informacje dotyczące nowego sprzętu oraz prac związanych z adaptacją pomieszczeń.

Badanie tomografem będzie dużo bezpieczniejsze, ponieważ pacjent będzie wystawiony na promieniowanie od 7 do 10 sekund, a nie tak jak było wcześniej na kilkanaście minut – zachwalała nową aparaturę pani kierownik.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Prezes Centrum Dializa Sp. z o.o. Jacek Nowakowski oraz Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.

To wielki dzień zarówno dla szpitala, jak i dla całej społeczności Powiatu Łaskiego. Pacjenci naszej lecznicy mogą od dzisiaj korzystać z badań tomograficznych w najlepszej, cyfrowej jakości – powiedział tuż przed przecięciem wstęgi Starosta Łaski, wyrażając jednocześnie wdzięczność i podziękowanie dla Prezesa spółki za podjęcie decyzji o tak dużej inwestycji w łaskim szpitalu (łącznie sięgającą 4,5 mln złotych).

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA
print