Obchody Dnia Weterana

03.09.2013
Obchody Dnia Weterana
P1160202.JPGTegoroczne wojewódzkie obchody Dnia Weterana zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odbywały się w Teatrze Jaracza w Łodzi. Życzenia kombatantom, weteranom i członkom organizacji niepodległościowych złożyła wicemarszałek Dorota RYL.
 
Z Powiatu Łaskiego udział w spotkaniu wzięli: Koordynator Powiatowy Pełnomocnik ds. Kryzysowych, Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych Henryk Szlawski, mjr w st. spocz. Grzegorz Zytek i ppłk pil. w st. spocz. Ryszard Cioś ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Maciej Pruski i Kazimierz Aleksandrowicz ze Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych, Aleksander Topolski ze Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych. Dzień Weterana uświetniła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Dzień Weterana obchodzony jest w Polsce zawsze w rocznicę wybuchu II wojny światowej – 1 września. Jest to Polskie Święto Narodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1997 roku. Tego dnia oddajemy cześć wszystkim żołnierzom, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. To moment zadumy nad tymi, którzy broniąc Ojczyzny stracili życie.

Henryk Szlawski

P1160185a.jpg P1160186a.jpg
 
P1160196a-(1).jpg

print