Obchody Święta Niepodległości

12.11.2012
Obchody Święta Niepodległości
Obchody Święta Niepodległości w Łasku rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Łaskiej Kolegiacie. Po Mszy Świętej, na Placu 11-go Listopada zgromadzili się przedstawiciele władz Powiatu i miasta, parlamentu, służb mundurowych, stowarzyszeń, instytucji, partii politycznych, placówek oświatowych i wielu innych organizacji.
W uroczystości wzięli również liczny udział mieszkańcy grodu nad Grabią.
Mjr Krzysztof Bień złożył meldunek Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego ppłk Zbigniewowi Rosiakowi, po czym odegrany został hymn państwowy i  podniesiono flagę na maszt. Okolicznościowe przemówienie nawiązujące do tradycji Święta Niepodległości i jego wartości patriotycznej wygłosił Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek. Następnie  odczytany został apel pamięci i oddano salwę honorową.
Obchody 94. rocznicy Święta Niepodległości zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. W imieniu Powiatu Łaskiego, kwiaty złożyła delegacja w składzie Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk, Wicestarosta Łaski Wojciech Sikora, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Banaszczyk oraz Wiceprzewodniczący Grzegorz Czyżak.
Uroczystości zakończył spektakl teatralny pt. "Miłość pod presją" – czyli śluby pod bombami, który prezentowany był w Łaskim Domu Kultury.
 

print