Oficjalne przekazanie samochodu i otwarcie nowej pracowni w SOSW

16.05.2014
Oficjalne przekazanie samochodu i otwarcie nowej pracowni w SOSW
To był wyjątkowy dzień dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku: 14 maja br. odbyło się oficjalne przekazanie nowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych oraz otwarcie nowej sali „Doświadczenia Świata”.

W środę, w Specjalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczym w Łasku odbyło się oficjalne przekazanie nowego autobus zakupionego przez Powiat Łaski. 19-osobowy autobus marki IVECO jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózku inwalidzkim. Inwestycja Powiatu Łaskiego została zrealizowano przy udziale środków przyznanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łączna wartość inwestycji to 231 240 zł, z czego 150 000 zł stanowiły środki z PFRON.

Po przeciągu wstęgi przez Wicestarostę Łaskiego, Wojciecha Sikorę oraz dyrektora Krzysztofa Ziętalę, radość z nowego pojazdu w tańcu wyrazili uczniowie ośrodka.

Tego samego dnia odbyło się również uroczyste otwarcie sali „Doświadczenia Świata”, której stworzenie było możliwe dzięki środkom zebranym przez „Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Krąg Dobrych Serc”.

W obu uroczystościach oprócz dyrekcji i uczniów szkoły, udział wzięli również przedstawiciele: władz samorządowych Powiatu Łaskiego, Nadleśnictwa Kolumna, Rady Rodziców oraz Stowarzyszenia „Krąg Dobrych Serc”.

samochod5.jpg  samochod4.jpg
samochod8.jpg  samochod3.jpg

fot. Starostwo Powiatowe w Łasku

print