Paczka 2014 oficjalnie podsumowana!

23.01.2015
Paczka 2014 oficjalnie podsumowana!
W weekend 13-14 grudnia 2014 r. pomoc materialna w ramach Szlachetnej Paczki trafiła do ponad 45 rodzin z powiatu łaskiego. W sobotę, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach odbyło się uroczyste podsumowanie tej edycji projektu.

Gala powiatowa zakończyła trzecią edycję Szlachetnej Paczki w naszym regionie. Spotkanie było okazją do podsumowania i podziękowania wolontariuszom oraz wszystkim dobroczyńcom.

Dariusz Cieślak, lider rejonu „Łask i okolice” oraz liderka zespołu Edyta Janecka wręczyli pamiątkowe certyfikaty wszystkim wolontariuszom oraz przyjaciołom Szlachetnej Paczki.

Przyjaciele Szlachetnej Paczki to wszyscy Ci, którzy przyczynili się do rozwoju projektu w powiecie łaskim. Wszyscy Ci, na których w bieżącej edycji mogliśmy liczyć. Samorządowcy, przedsiębiorcy, strażacy, nauczyciele i wielu, wielu innych. Dzięki tym ludziom Szlachetna Paczka na stałe wpisała się już w świadomość mieszkańców naszego powiatu – tłumaczy Dariusz Cieślak.

Certyfikaty przyjaciół odebrali m.in. prezesi firm Over Group i BK Business, samorządowcy, przedstawicie Komendy Powiatowej Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz uczniowie i pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki blisko miesiąc temu dostarczyli pomoc do 47 rodzin z terenu powiatu łaskiego. Łączna wartość wszystkich produktów wyniosła ponad 100 tysięcy złotych.

Pod ogromnym wrażeniem pracy wolontariuszy i jej efektów był Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.

Wszystko co robicie jest bardzo szlachetne. Poświęcając swój wolny czas sprawiacie, że rodziny, które otrzymują pomoc dostają sygnał, że nie są same. Że mogą na kogoś liczyć – mówił Starosta.

W trakcie gali odbyły się również występy artystyczne w wykonaniu zespołów i solistów. W karnawałowy klimat wprowadziła gości Kapela Sędziej, a nastrój świąt Bożego Narodzenia przypomniały aktorki Bogusia Szkoda oraz Amelia Łoniewska we fragmencie spektaklu „Droga do Betlejem”. Na zakończenie wystąpiły młode wokalistki Weronika Łamek i Ola Buczkowska.

print