„Papierosy precz z wystawy – chcemy zdrowia i zabawy”

21.06.2012
„Papierosy precz z wystawy – chcemy zdrowia i zabawy” – pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody „Światowego Dnia Bez Tytoniu”.
W dniu12 czerwca 2012 r. na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łasku, zebrali się uczniowie ze wszystkich typów szkół z terenu Powiatu Łaskiego, aby wziąć udział w corocznej akcji antytytoniowej. Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Pan Andrzej Banaszczyk wyraził zadowolenie, że akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi promujących zdrowy styl życia.
Przełomowym punktem programu była prezentacja uczestników przed jury.
W akcji wzięło udział około 400 osób. Dzieci i młodzież przekonywały nie tylko swoimi barwnymi strojami ale także wykrzykiwanymi hasłami do rzucenia palenia. W dalszej części obchodów miał miejsce przemarsz barwnego korowodu ulicami miasta. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci do akcji włączyli się Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Łasku. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, a także dużym wkładem pracy w przygotowanie tak pięknych i kolorowych strojów o tematyce antytytoniowej, czego skutkiem był ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu za najciekawsze przebranie. Jury postanowiło przyznać wszystkim szkołom biorącym udział w obchodach nagrody i wyróżnić indywidualnych uczniów za najciekawsze przebranie. Nagrody wręczali Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Pan Andrzej Banaszczyk oraz Pan Marek Graczyk Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łasku.  Organizatorami akcji było Starostwo Powiatowe w Łasku, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łasku oraz Gmina Łask.
Organizatorzy ufundowali nagrody dla uczestników obchodów „Światowego Dnia Bez Tytoniu”.
 

print