Pobiegli w hołdzie Papieżowi

11.04.2016
Pobiegli w hołdzie Papieżowi

Ponad 500 osób wzięło udział w XI edycji Wojewódzkiego Biegu Pamięci św. Jana Pawła II w Łasku, który corocznie organizowany jest przez władze samorządowe powiatu łaskiego i gmin oraz parafię NP NMP w Łasku. Uczestników nie zniechęciły nawet obfite opady deszczu.  

W przygotowanie biegu włącza się wiele organizacji i jednostek współpracujących z powiatem, w tym m.in. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Powiatowy Zarząd Dróg oraz Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”.

Nieocenioną pomoc w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom udzielili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku, żołnierze 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, strażacy z OSP Wiewiórczyn  oraz pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Łasku. Zabezpieczenie medyczne zapewnili ratownicy z Falck Medycyna Sp. z o.o.

Rywalizację sportową, tradycyjnie poprzedziła Msza Święta w Łaskiej Kolegiacie, celebrowana przez Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka. Po oficjalnym otwarciu zawodów odbył się bieg samorządowców i zaproszonych gości, którego symbolicznym zwycięzcom została Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu Województwa Łódzkiego.

Łącznie w tegorocznej edycji biegu udział wzięło ponad 500 zawodników z terenu całej Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali numery startowe i pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary, dyplomy, kosmetyki oraz materiały promocyjne województwa łódzkiego. Fundatorami nagród były samorządy gminne i samorząd powiatowy oraz firma OVER Group.

Cieszy nas zarówno wysoka frekwencja, jak i atmosfera panująca w trakcie całej imprezy. To budujące, że mimo gorszej pogody w tym roku na trasie pojawiło się ponad 500 osób. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, ponieważ prestiż biegu wzrasta z roku na rok  – mówi Starosta Łaski, Teresa Wesołowska.

Najmłodszymi uczestnikami biegu byli: Lenka Mielczarek i Szymon Walczak, natomiast w kategorii OPEN zwyciężyli: wśród kobiet – Katarzyna Ostojska (Bieging Team Zelów), a wśród mężczyzn – Michał Urbanowicz (MKS Zduńska Wola).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biegów za poświęcony czas i wysiłek. Uczestnicząc w tego rodzaju wydarzeniach, wszyscy bez względu na miejsce jesteśmy już zwycięzcami – podsumowuje Starosta Wesołowska.

print