Polska na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

31.03.2017
Polska na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu budynek Starostwa Powiatowego w Łasku w niedzielę będzie podświetlony na niebiesko.

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko. Również w naszym powiecie tego dnia, a właściwie po zmroku niektóre budynki zyskają niebieską poświatę. Jednym z nich będzie obiekt Starostwa Powiatowego w Łasku przy ul. Południowej 1 w Łasku.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Łasku odbędą się obchody Światowego Dnia Autyzmu. Od godziny 15.00 w szkole odbędą się pokazy muzyczne, występy uczniów, zespołów oraz Karatecy z Łaskiego Bractwa Thratlonu Sztuk Walki.

Jak co roku Klub Rodziców JiM wspólnie z Fundacją JiM organizuje ogólnopolską kampanię Polska na Niebiesko tworząc wspólnie lepszy świat dla osób z autyzmem – tym razem pod hasłem AUTYZM CHCEMY BYĆ SOBĄ. Od godziny 13.00 w Hali Sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku odbędą się pokazy, wykłady oraz wiele innych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu do włączenia się w akcję, np. poprzez udział w Niebieskich Imprezach w niedziele 2 kwietnia. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te podświetlone na niebiesko budynki, niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

print