Ponad 300 badań w ramach „Białej Soboty”

13.10.2015
Ponad 300 badań w ramach „Białej Soboty”
W sobotę 10 października w Starostwie Powiatowym w Łasku odbyła się kolejna akcja profilaktyczna z cyklu „Biała Sobota”.
W sumie wykonano ponad 300 badań i konsultacji. W godzinach od 9.00 do 13.00 prowadzone były bezpłatne badania: laboratoryjne (morfologia, cukier, cholesterol), EKG, osteoporozy, USG jamy brzusznej. Można było skorzystać również z darmowych konsultacji z lekarzami specjalistami (kardiolog, dietetyk, ginekolog, ginekolog – onkolog). Ponadto, panie mogły nauczyć się bardzo przydatnej metody samobadania piersi.

Największym zainteresowaniem cieszyły się badania laboratoryjne i USG jamy brzusznej oraz badanie osteoporozy. Liczny udział mieszkańców jest bardzo budujący i motywujący. Już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do kolejnej akcji profilaktycznej – zapowiada Starosta Łaski, Teresa Wesołowska.

Starostwo Powiatowe w Łasku corocznie organizuje bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu łaskiego. Przez wszystkie lata prowadzenia akcji wykonano przeszło 7 000 bezpłatnych porad, konsultacji i badań lekarskich.

DSC_0062.JPG  DSC_0086.JPG
print