Powiat Łaski na 9. Jarmarku Wojewódzkim

10.09.2012
Powiat Łaski na 9. Jarmarku Wojewódzkim
W dniach 7-9 września br. samorząd województwa łódzkiego zorganizował na terenie MOSiR w Łodzi regionalne święto – Mixer Regionalny Łódzkie 2012 – 9 Jarmark Wojewódzki.
Powiat Łaski zaznaczył na nim swoją obecność.
W sobotnie popołudnie na scenie regionalnej wystąpiły dwa zespoły z naszego powiatu: Kwiaty Polne  z Kwiatkowic, popularyzujący polską muzykę ludową, popularną, biesiadną i chóralną oraz Zespół wokalno – instrumentalny „Kana” działający przy GOKiS w Buczku.
Ponadto Powiat Łaski posiadał do dyspozycji pięć stoisk, na których swój potencjał gospodarczy, artystyczny i turystyczny promowały lokalne stowarzyszenia, instytucje i firmy. Udostępniano materiały promocyjno-informacyjne firm prowadzących działalność gospodarczą, m.in. firmy ALMA z Sędziejowic i firmy Ł&K z Łasku , a także materiały promujące walory powiatu – informatory, mapy, pocztówki, zakładki oraz przewodniki wydane przez Starostwo Powiatowe w Łasku. 
Uczestnicy jarmarku mogli zapoznać się i skosztować wyrobów Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Łasku, smacznych produktów regionalnych przygotowanych przez członków Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie i Stowarzyszenia Klub Kobiet „Kwiatkowianki”, kwasu chlebowego z PPHU EKO-NATURA z Kopyści, cukierków z sędziejowickiej ALMY oraz miodów, pyłków kwiatowych i wyrobów z wosku pszczelego z pasieki Tomasza Trzuskowskiego z Sędziejowic.
Kulturalne i artystyczne oblicze naszego powiatu zaprezentowała na Jarmarku znana łaska koronczarka, Jadwiga Pokora.
Do odwiedzenie naszego powiatu zachęcali m.in. przedstawiciele Łowiska „AMUR” z Piorunowa oraz Gospodarstwa Agroturystycznego STAJNIA RÓŻA. 
W ramach prezentacji Powiatu Łaskiego uczestnicy Jarmarku mogli zapoznać się z działalnością Lokalnej Grupy Działania Dolina Rzeki Grabi. Przedstawiciele LDG dzielili się swoją wiedzą na temat walorów gmin, które LGD skupia, udostępniali materiały promocyjne, organizowali konkursy przyciągające uczestników imprezy.
Stoiska powiatu cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Naszą ofertę można było dwukrotnie zobaczyć w TV TOYA. Ponadto w plebiscycie na "Najciekawsze stoisko wystawiennicze" organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi i TVP Łódź zajęliśmy piąte miejsce na 28 zgłoszonych stoisk.

print