Powiat Łaski na Mixerze Regionalnym – Łódzkie 2014

25.08.2014
Powiat Łaski na Mixerze Regionalnym – Łódzkie 2014
1.JPG2 i 23 sierpnia br. w Łęczycy i Sieradzu odbyły się dwie pierwsze części wydarzenia promocyjnego pod nazwą Mixer Regionalny – Łódzkie 2014. Jak co roku, w imprezie udział wzięli również wystawcy z Powiatu Łaskiego.

Pierwsza z trzech tegorocznych części Mixera Regionalnego odbyła się na rynku w Łęczycy. Głównymi atrakcjami były m.in. domki wystawiennicze, w których można było zapoznać się z dorobkiem kulturalnym i kulinarnym różnych części województwa łódzkiego. W strefie aktywności stanęło m.in. miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód dla dzieci, mini ZOO egzotyczne oraz strefa cyrkowa. Na Zamku Królewskim odbyły się: warsztaty taneczne, gry i zabawy dla dzieci, pokazy artylerii i łucznictwa średniowiecznego, rękodzieła, a wieczorem spektakl laserowy światła i dźwięku połączony z występem skrzypaczki Agnes.

W trakcie imprezy wystawienniczej w Łęczycy Powiat Łaski reprezentowali: Pasieka z Tradycjami – Tomasz Trzuskowski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczerska w Łasku oraz Starostwo Powiatowe w Łasku.

Druga odsłona Mixera odbyła się w sobotę 23 sierpnia w Sieradzu. Od godz. 12 na Rynku oraz placu przed Teatrem Miejskim na uczestników Mixera czekało kilkanaście stref aktywności. Oprócz charakterystycznych dla tego wydarzenia stoisk z ludowymi wyrobami artystycznymi oraz regionalnymi przysmakami, zainteresowaniem cieszyła się również strefa eksperymentalna.

W sieradzkiej strefie wystawienniczej Powiat Łaski reprezentowali: Pasieka z Tradycjami – Tomasz Trzuskowski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku, Jadwiga Pokora – Koronka Artystyczna, Starostwo Powiatowa w Łasku oraz stoisko Szuflandia i Róże zorganizowane przez Urząd Miejski w Łasku.

Mixer Regionalny, do niedawna nazywany Jarmarkiem Wojewódzkim, odbywa się już po raz jedenasty. W tym roku pierwszy raz wydarzenie organizowane jest w trzech miastach województwa: Łęczycy (2 sierpnia), Sieradzu (23 sierpnia) i Łodzi (6 września).

GALERIA ZDJĘĆ

print