Powiat Łaski na X Jarmarku Województwa Łódzkiego

10.09.2013
Powiat Łaski na X Jarmarku Województwa Łódzkiego
W miniony weekend w Łodzi odbył się 10. Jarmark Województwa Łódzkiego – Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Wśród wystawców z całego województwa, nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Powiatu Łaskiego.

W tym roku po raz pierwszy Mixer Regionalny odbywał się wokół hali Atlas Arena. W miasteczku wystawienniczym pod halą swój potencjał prezentowało ponad sześćdziesiąt lokalnych samorządów z całego regionu. Były również instytucje kulturalne, uczelnie, stowarzyszenia i fundacje oraz zaproszone województwa i regiony partnerskie.

Goście odwiedzający stoiska Powiatu Łaskiego mogli degustować produkty z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łasku oraz miody z pasieki Państwa Ewy i Tomasza Trzuskowskich z Sędziejowic. Nie zabrakło również Pani Jadwigi Pokory i jej słynnych w całym regionie, wyrobów koronczarskich, w tym frywolitek. Swoją działalność, razem z nami prezentowali także przedstawiciele 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, firmy MAKAOZ w Pruszkowie – domy z drewna oraz Klubu Kobiet „Kwiatkowianki”, których placki ziemniaczane cieszyły się wielkim zainteresowaniem odwiedzających Mixer Regionalny.

Wśród mixerowych atrakcji nie mogło zabraknąć koncertów muzycznych. W sobotę scena w Atlas Arenie należała do Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Łąki Łan, Kamp!, Little White Lies oraz Izy Lach. Natomiast drugi dzień był poświęcony pamięci Marka Grechuty, a sceną zawładnął zespół Plateau oraz jego goście m.in. Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska, Renata Przemyk, Krzysztof Kiljański czy lider zespołu L. Stadt Łukasz Lach.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA
 

print