Powiatowe Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łasku

19.03.2012
Wielkimi krokami nadchodzi moment podejmowania ważnej decyzji o dalszym kierunku edukacji tegorocznych absolwentów gimnazjów. Wybór dalszego kształcenia, jak i zawodu dla młodych ludzi jest niezwykle trudnym wyborem, a jest to przecież jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Wielu młodych ludzi potrzebuje informacji i porad, które pomogą im odpowiedzieć na pytanie „Co robić w życiu?”.
Powiat Łaski, mając na uwadze pomoc gimnazjalistom w dokonywaniu wyboru zorganizował pierwsze Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbyły się 14 marca 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Łasku.
Mottem targów stały się słowa Jana Zamoyskiego: „… takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży wychowanie”.
Uroczystego otwarcia pierwszych Targów Edukacyjnych dokonał Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk.
Podczas targów swoje oferty edukacyjne zaprezentowały Szkoły Ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Łaskiego. Ponadto na Targach zaprezentowały się służby mundurowe Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Łasku, 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu, Powiatowej Komendy Policji w Łasku oraz Placówki Straży Granicznej w Łodzi. Nie zabrakło również przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych im. Jana Łaskiego w Łasku, Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Łasku i Powiatowego Urzędu Pracy w Łasku wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy.
Targi były  doskonałą okazją do spotkań, rozmów i dyskusji dotyczących szkolnictwa. Targowa ekspozycja szkół ponadgimnazjalnych oraz jednostek była nie tylko ciekawa, ale również barwna i pomysłowo zorganizowana. Młodzi ludzie mogli tutaj zebrać szereg informacji o szkołach i programach edukacyjnych. Możliwość rozmowy z nauczycielami i uczniami, analiza oferty edukacyjnej oraz perspektyw rozwoju, pozwoli gimnazjalistom podjąć decyzję o dalszej drodze edukacji i dokonaniu właściwego wyboru szkoły.  
W dniu Targów odbyły się również tak zwane „Dni otwarte” we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Łaskim. Młodzież mogła odwiedzać te placówki i zapoznać się z ich szczegółową ofertą edukacyjną oraz z zapleczem dydaktycznym.
Targi cieszyły się sporym zainteresowaniem gimnazjalistów. Będą organizowane cyklicznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łasku.

P1070453.JPG
P1070458-(1).JPG

Wiecej zdjęć w Fotogalerii " Powiatowe Targi Edukacyjne"

 

print