Powiatowo – Gminne Dożynki „Sędziejowice 2010”

09.09.2010
Koniec sierpnia i początek września to czas uroczystości dożynkowych.
Zgodnie z tą tradycją, w niedzielę, 5 września br. miały miejsce Powiatowo – Gminne Dożynki „Sędziejowice 2010”.
Uroczystości rozpoczęły się w godzinach przedpołudniowych w Sędziejowicach. Zebrani przeszli korowodem dożynkowym do kościoła parafialnego pw. św. Marii Magdaleny i św. Klemensa w Sędziejowicach, gdzie odprawiono mszę św. z podziękowaniem za tegoroczne plony.
Następnie na Stadionie Gminnym w Sędziejowicach oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze dożynek dziękując rolnikom za ich ciężką całoroczną pracę. Starostowie dożynek Katarzyna Sobala z miejscowości Dobra oraz Sylwester Angerman z miejscowości Kamostek powitali gospodarzy bochnami chleba upieczonymi z tegorocznych plonów.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści: Anita Błochowiak, Wojciech Szczęsny Zarzycki, Piotr Polak, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Artur Ławniczak, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, Dyrektorzy i przedstawiciele instytucji krajowych i wojewódzkich. Obecni byli także burmistrz Łasku, wójtowie gmin, radni powiatu i gmin, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Sędziejowice i Powiatu Łaskiego, pracownicy samorządowi oraz licznie przybyli mieszkańcy.
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – występy artystyczne, konkursy i zabawy.

Zobacz zdjęcia z Dożynek

print