Powiatowy Dzień Onkologiczny 2016

29.04.2016
Powiatowy Dzień Onkologiczny 2016

W dniu 28 kwietnia br. odbył się Powiatowy Dzień Onkologiczny. Współorganizatorami wydarzenia byli Starosta Łaski, Burmistrz Łasku, Wójtowie Gmin: Buczek, Sędziejowice i Wodzierady oraz Gminny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łasku.

Tego dnia mieszkańcy naszego powiatu mogli skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i badań lekarskich. Z badania EKG oraz konsultacji kardiologicznej skorzystało 100 osób, z badań laboratoryjnych – około 120 osób, badania USG jamy brzusznej wykonano 60 osobom.  Ponadto, 60 osób skorzystało z porady dietetyka, 30 z porad chirurga onkologa oraz blisko 40 z porad laryngologa.

W Gminnym Zespole Opieki Zdrowotnej prowadzona była również nauka samobadania zorganizowana przez stowarzyszenie Amazonki.

Do tej pory, badania były finansowe z budżetów Powiatu Łaskiego i Gminy Łask. W tym roku, do współpracy zaprosiliśmy pozostałe samorządy gminne, dzięki czemu mieszkańcy mogli skorzystać np. z większej liczby badań USG. Dziękuję za to wsparcie i jestem przekonana, że wspólnie sprawimy, że z roku na rok – wachlarz usług w ramach naszej akcji będzie się rozrastał – podsumowuje Starosta Łaski, Teresa Wesołowska.

Akcja profilaktyczna „Powiatowy Dzień Onkologiczny” została sfinansowana z budżetów jednostek samorządu terytorialnego: Powiatu Łaskiego, Gminy Łask, Gminy Buczek, Gminy Sędziejowice oraz Gminy Wodzierady.

Dzięki uprzejmości dowództwa 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku bezpłatne badania profilaktyczne po raz kolejny wykonywane były w Łaskim Klubie Garnizonowym.

print