Powiatowy Dzień Onkologiczny 2017

02.05.2017
Powiatowy Dzień Onkologiczny 2017

28 kwietnia br. odbył się Powiatowy Dzień Onkologiczny. Współorganizatorami wydarzenia byli Starosta Łaski, Burmistrz Łasku, Wójtowie Gmin: Buczek i Sędziejowice oraz Gminny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łasku.

Tego dnia mieszkańcy naszego powiatu mogli skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i badań lekarskich. Z badania EKG oraz konsultacji kardiologicznej, porady dietetyka i onkologa skorzystało blisko 120 osób, z badań laboratoryjnych około 100 osób.

Do ubiegłego roku, badania były finansowe z budżetów Powiatu Łaskiego i Gminy Łask. W tym roku ponownie, do współpracy zaprosiliśmy pozostałe samorządy gminne, dzięki czemu mieszkańcy mogli skorzystać np. z większej liczby badań USG. Dziękuję za to wsparcie i jestem przekonana, że wspólnie sprawimy, że z roku na rok – wachlarz usług w ramach naszej akcji będzie się rozrastał – podsumowuje Starosta Łaski, Teresa Wesołowska.

Akcja profilaktyczna „Powiatowy Dzień Onkologiczny” została sfinansowana z budżetów jednostek samorządu terytorialnego: Powiatu Łaskiego, Gminy Łask, Gminy Buczek oraz Gminy Sędziejowice.

Dzięki uprzejmości dowództwa 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku bezpłatne badania profilaktyczne po raz kolejny wykonywane były w Łaskim Klubie Garnizonowym

print