Powiatowy Dzień Strażaka w Marzeninie

19.05.2015
Powiatowy Dzień Strażaka w Marzeninie
W niedzielę 17 maja br. w Marzeninie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka współorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łasku oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łasku.

Oficjalne uroczystości poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Marzeninie. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy przemaszerowali na stadion przy Szkole Podstawowej im. Jakuba Szymkiewicza w Marzeninie.

Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy PSP Piotr Rudecki, wśród których znaleźli się m.in.: Senator RP Andrzej Owczarek, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbrygadier Andrzej Witkowski, Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. mgr inż. Paweł Stępień oraz przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych z terenu powiatu łaskiego.

Powiat Łaski reprezentowali: Starosta Łaski Teresa Wesołowska, Wicestarosta Marek Krawczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Marek Aulak, Członek Zarządu Marek Jan Krawczyk oraz radni: Barbara Gawor i Grzegorz Dębkowski.

Święto było okazją do wręczenia awansów i odznaczeń funkcjonariuszom zawodowym, jak i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz społecznikom wspierającym działalność OSP i PSP.

Starosta Łaski Teresa Wesołowska podziękowała strażakom za ich codzienną służbę.

Dziękuję wszystkim strażakom Państwowej Straży Pożarnej, druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych za codzienną pracę na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa i tradycyjnie, w duchu strażackim życzę tyle powrotów, ile wyjazdów – powiedziała Starosta.

Część oficjalną zakończyła defilada, po której rozpoczął się piknik strażacki.
5.jpg  9.jpg
11-(1).jpg  16.jpg

 

print