Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

18.03.2014
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
3.jpg
 

W dniu 12.03.2014 r. W Starostwie Powiatowym w Łasku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono sytuację epizootyczną afrykańskiego pomoru świń w Polsce, jak również analizę ryzyka wystąpienia tej choroby w Powiecie Łaskim. Posiedzeniu przewodniczył Wicestarosta Łaski Wojciech Sikora.

Na posiedzeniu przedstawiono zasady zapobiegania zawleczeniu choroby do gospodarstw i ferm trzody chlewnej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na stosowanie podstawowych zasad bioasekuracji na fermach i w gospodarstwach poprzez pełne ogrodzenie chlewni i niedopuszczenie zwierząt dzikich do obiektów, higienę obsługi mającej styczność ze świniami, prowadzenie programu deratyzacji i dezynfekcji na fermach i w gospodarstwach, jak również ograniczanie wizyt osób postronnych w chlewniach.

Omówiono również rolę służb leśnych i kół myśliwskich w zapobieganiu zawleczeniu afrykańskiego pomoru świń przez dziki na teren Powiatu Łaskiego.

Część merytoryczną posiedzenia omówił Powiatowy Lekarz Weterynarii Sławomir Borkowski.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele gmin Powiatu Łaskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa, Kół Łowieckich oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego.

1.jpg  2.jpg
print