Prezydent Bronisław Komorowski w Powiecie Łaskim

13.03.2014
Prezydent Bronisław Komorowski w Powiecie Łaskim
1b.jpgPrezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski 11 marca br. odwiedził Powiat Łaski. Spotkał się z żołnierzami w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego oraz sołtysami z terenu powiatu, w obecności których podpisał nowelizację Ustawy o Funduszu Sołeckim.

Wizyta Prezydenta w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku związana była z przypadającą w środę 15. rocznicą wstąpienia Polski w struktury Paktu Północnoatlantyckiego (NATO).

Bronisław Komorowski w swoim wystąpieniu stwierdził, że członkostwo w NATO było "kamieniem milowym na drodze poprzez polską wolność do umocnienia pozycji Polski, zbudowania bezpieczeństwa narodu i państwa”. Bazę w Łasku nazwał natomiast szczególnym miejscem, "gdzie istnieje jedyny de facto garnizon polsko-amerykański".

Po zakończeniu wizyty na lotnisku Prezydent pojechał do Łasku, gdzie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku, w obecności samorządowców z terenu Powiatu Łaskiego podpisał nowelizację Ustawy o Funduszu Sołeckim.

To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla Powiatu Łaskiego. Prezydent podpisał w obecności sołtysów z terenu naszego powiatu nowelizację ustawy, która jest dobry przykładem rosnącego wpływu mieszkańców na rozwój ich sołectw – podkreślał gospodarz spotkania, Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.

Zwiększenie wysokości zwrotu środków z budżetu państwa przeznaczonych na fundusz sołecki, jego stabilizacja i możliwość podejmowania wspólnych inicjatyw przez sołectwa – to wszystko zakłada nowelizacja ustawy o funduszu sołeckim.

Po podpisaniu ustawy Bronisław Komorowski znalazł kilka minut na rozmowę z miejscowymi samorządowcami oraz wpis do Kroniki Powiatu Łaskiego. Tuż przed wyjazdem podszedł również do wypatrujących go przed Starostwem mieszkańców Łasku.

print