Przedsiębiorczość w Powiecie Łaskim

18.04.2018
Przedsiębiorczość w Powiecie Łaskim

W powiecie łaskim działa już prawie 20 mln zł unijnego wsparcia z obecnego rozdania. Ale może być więcej, dlatego właśnie tutaj marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień poprowadził kolejne popołudnia z biznesem.

W trakcie spotkania opowiedział o możliwościach sięgania po pieniądze na rozwój firm, a wcześniej dwie z nich odwiedził. Na początek zapoznał się z sytuacją zakładów mięsnych i ich walką o przetrwanie na rynku przy wchodzeniu na niego potentatów ze świata wspartych wielką gotówką. Przykładem była firma Kawiks, która swój główny zakład ma w Patokach koło Widawy.

O dużo lepszej sytuacji na rynku budowlanym opowiadał Krzysztof Białkowski, właściciel BK Business. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. sprzedażą materiałów hydraulicznych, wentylacyjno –klimatyzacyjnych i sanitarnych oraz budową domów. Jej szefowie mają wiele pomysłów na rozwój działalności w oparciu o innowacyjne techniki budowy. O szczegółach rozmawiają z Politechniką Łódzką, bo w grę wchodzą rozwiązania, których nie ma na całym świecie.

Samorząd Powiatu Łaskiego w trakcie spotkań reprezentował Wicestarosta Łaski Marek Krawczyk.

print