Rekordowa edycja Biegu Pamięci Jana Pawła II

25.04.2017
Rekordowa edycja Biegu Pamięci Jana Pawła II

Blisko 700 osób wzięło udział w XII Wojewódzkim Biegu Pamięci Jana Pawła  w Łasku. To najwyższy wynik w historii tego wydarzenia.

Bieg Pamięci Jana Pawła II to impreza sportowa organizowana corocznie jest przez władze samorządowe powiatu łaskiego i gmin oraz parafię NP NMP w Łasku

W przygotowanie tegorocznego biegu tradycyjnie włączyło się wiele organizacji i jednostek współpracujących z powiatem, w tym m.in. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Powiatowy Zarząd Dróg oraz Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”. Partnerem technicznym oraz współorganizatorem biegu open oraz marszu nordic walking była grupa „Rajsport Active Team” z Sieradza.

Nieocenioną pomoc w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom udzielili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku, żołnierze 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, strażacy OSP z Gminy Łask, grupa motocyklowa APC „Moto Pasja”  oraz pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Łasku. Zabezpieczenie medyczne zapewnili ratownicy z Falck Medycyna Sp. z o.o.

Rywalizację sportową, tradycyjnie poprzedziła Msza Święta w Łaskiej Kolegiacie. Po oficjalnym otwarciu zawodów odbył się bieg samorządowców i zaproszonych gości w którym udział wzięli m.in.: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Łaski Teresa Wesołowska, Wicestarosta Marek Krawczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Marek Aulak, Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, Wójt Gminy Wodzierady Renata Szafrańska, Wójt Gminy Widawa Michał Włodarczyk, Zastępca Wójta Gminy Sędziejowice Mirosław Potasiak, Przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński, Przewodniczący Rady Gminy Wodzierady Andrzej Gil, Przewodniczący Rady Gminy Widawa Ryszard Bruzda oraz radni powiatowi i gminni z terenu powiatu łaskiego.

Serce wydarzenia, start i meta wyścigu oraz podium dla zwycięzców po raz pierwszy zostało umiejscowione na Placu 11 Listopada w Łasku.  – Odpowiadając na sugestie mieszkańców i współorganizatorów biegu, zdecydowaliśmy się zlokalizować całe centrum wydarzenia na Placu 11 Listopada. Było to swego rodzaju wyzwanie logistyczne, ale cieszę się, że mu podołaliśmy – mówi Starosta Łaski, Teresa Wesołowska

Łącznie w tegorocznej edycji biegu udział wzięło blisko 700 zawodników z terenu całej Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali numery startowe i pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary i dyplomy. Fundatorami nagród były samorządy gminne i samorząd powiatowy.

Uczestnicy kategorii OPEN i marszu nordic walking otrzymali również pakiety startowe w których znalazły się z upominki od sponsorów: żele i kremy przekazane przez Over Group, vouchery biegacza od salonu MMER ora batony ufundowane przez firmę Bakalland. Rywalizacja w tych kategoriach różniła się od tej, którą obserwowaliśmy w poprzednich edycjach.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwanim miłośników i pasjonatów biegania, rywalizacja w kategorii OPEN została wydłużona do 5 km. Obowiązywał w niej elektroniczny pomiar czasu i zapisy on-line. Dodatkową nowością był marsz nordic walking. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z Klubem „Rajsport Active Team” – wyjaśnia Małgorzata Mysur, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Promocji i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Łasku.

Dzięki zmianom dotyczącym biegu głównego wzięło w nim udział rekordowo, bo blisko 200 zawodników z całego województwa. W tym gronie znaleźli się również samorządowcy. Dystans 5000 metrów pokonali Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik oraz Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak.

W trakcie imprezy odbyła się również zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomarańczowa Pomoc” na leczenie Adama Piechy, który w 2015 r. ucierpiał poważnie w wypadku komunikacyjnym.

– Do puszek zebraliśmy 297 złotych i 50 groszy. Grupa „Rajsport Active Team” dołożyła od siebie 300 złotych i w sumie 600 złotych trafiło na konto Adama. Cieszymy się, że udało się po raz kolejny połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Michał Piotrowicz z grupy „Rajsport”.

Szczegółowe informacje oraz fotorelacje z XII Wojewódzkiego Biegu Pamięci Jana Pawła II znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.localhost/wordpress/wordpress.lask oraz profilach społecznościowych Powiatu Łaskiego.

NAJLEPSI ZAWODNICY W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

dziewczęta ze szkół podst. kl. I-III

1.      Oliwia Nowak (SP w Bałuczu)

2.      Marika Chmielecka (SP w Bałuczu)

3.      Milena Marek (SP w Sędziejowicach)

chłopcy ze szkół podst. kl. I-III

1.      Wiktor Wojtczak (SP w Widawie)

2.      Bartłomiej Frątczak (SP w Sędziejowicach)

3.      Adrian Pogocki (SP w Bałuczu)

dziewczęta ze szkół podst. kl. IV-VI

1.      Natalia Sałagacka (SP nr 5 w Łasku)

2.      Wiktoria Jędryka (SP w Buczku)

3.      Edyta Cieleban (SP w Sędziejowicach)

chłopcy ze szkół podst. kl. IV-VI

1.      Dawid Minias (SP w Wiewiórczynie)

2.      Radosław Łuczak (SP w Bałuczu)

3.      Jakub Kaźmierczak (SP w Bałuczu)

dziewczęta z gimnazjów

1.      Julita Augustyniak (Gimnazjum w Sędziejowicach)

2.      Marta Kołodziejczyk (Gimnazjum w Ksawerowie)

3.      Michalina Szewczyk (Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli / MKS Zduńska Wola)

chłopcy z gimnazjów

1.      Patryk Szczepanik (Gimnazjum w Sędziejowicach)

2.      Wiktor Janas (Gimnazjum w Szczercowie)

3.      Sergiusz Płóciennik (Gimnazjum w Widawie)

dziewczęta-bieg integracyjny osób niepełnosprawnych

1.      Anna Siniarska (WTZ Łask)

2.      Bożena Michalska (WTZ Łask)

3.      Oliwia Szymalak (SOSzW w Łasku)

chłopcy – bieg integracyjny osób niepełnosprawnych

1.      Tadeusz Tomczak (WTZ Łask)

2.      Jan Ignasiak (Rajsport Active Team)

3.      Jarosław Darmos (WTZ Łask)

dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych

1.     Anita Kłos (I LO w Łasku)

2.     Magdalena Lisowska (I LO w Łasku)

3.    Patrycja Błażejewska (ZSP nr 1 w Łasku)

chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych

1.      Sergiusz Chełmik (XLIII LO w Łodzi)

2.      Jakub Mańkowski (ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli / MKS Zduńska Wola)

3.      Michał Jochymczak (ZSE w Zduńskiej Woli)

Bieg OPEN

kobiety

1.      Arleta Matysiak

2.      Monika Szczepanik

3.      Małgorzata Zabadeusz

mężczyźni

1.      Daniel Mikielski

2.      Łukasz Wojnicki

3.      Arkadiusz Maruszewski

Marsz Nordic Walking

Kobiety

1.      Agnieszka Sulikowska

2.      Iwona Marczewska

3.      Paulina Grzejda

mężczyźni

1.      Michał Osiński

2.      Roman Cieślak

3.      Janusz Grzebski

PEŁNE WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO I MARSZU

 

print