Rusza 4. edycja programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało skierowanego do lokalnych animatorów sportu

24.07.2015
Rusza 4. edycja programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało skierowanego do lokalnych animatorów sportu
Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support” w partnerstwie z Fundacją Coca-Cola w Atlancie otworzyła zapisy do czwartej już edycji programu grantowego Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, skierowanego do lokalnych animatorów sportu.

W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy z klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkółek oraz każdy, kto prowadzi i organizuje zajęcia sportowe. Nieważna jest dyscyplina, ważny jest zapał i pomysłowość. Najlepsze projekty zostaną wsparte grantami finansowymi o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. Rejestracja do programu potrwa do 20 września 2015 r. Środki na granty pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Foundation).

Lider Animator-Obudź Swoje Ciało skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i instytucji oświatowych, ale przede wszystkim do lokalnych animatorów organizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej. Program nagradza najciekawsze projekty, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do aktywnego życia.

Do tegorocznej edycji programu zgłoszenia można nadsyłać do 20 września br. za pośrednictwem strony www.lideranimator.pl. Autorzy najciekawszych pomysłów na organizacje zajęć sportowych mogą walczyć o granty finansowe o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Coca-Cola w Atlancie, Fundacja Sport Support ponownie przeznaczy 250 000 złotych na wsparcie inicjatyw sportowych w Polsce.

Dodatkowo autorzy najlepszych, wyłonionych przez jury programu, projektów zostaną zaproszeni do Akademii Lidera, gdzie będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach. Akademia będzie także ostatnim etapem weryfikacji zgłoszonych do programu projektów – ich autorzy osobiście zaprezentują przed komisją konkursową swoje pomysły.

Dorota Kuligowska, Przewodnicząca Rady Fundacji Sport Support: – Program Lider Animator-Obudź Swoje Ciało to siła ludzi, którzy lokalnie działają na rzecz sportu w Polsce. W ciągu tylko trzech lat udało nam się stworzyć społeczność osób, nie tylko tworzących wspaniałe inicjatywy zachęcające Polaków do ruchu, ale także wspierających się i inspirujących się wzajemnie. Dla nas, organizatorów programu, to ogromna przyjemność móc z nimi na co dzień współpracować. Zawsze wierzyliśmy, że wyciągnięcie pomocnej ręki w stronę lokalnych animatorów sportu to inwestycja, która przyniesie wymierne korzyści dla naszego społeczeństwa.

Mamy nadzieje, że te blisko 180 000 osób, które wspólnie z animatorami sportu udało nam się zachęcić do ruchu pozostanie aktywnymi i będzie cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.

Od początku istnienia programu jego partnerem jest Fundacja Coca-Cola w Atlancie. Coca-Cola chce odgrywać aktywną rolę w walce z brakiem aktywności fizycznej ludzi w każdy wieku, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości ich życia. To jedno z globalnych zobowiązań podjętych w ubiegłym roku przez firmę. Promocja ruchu i szeroko pojętej aktywności fizycznej jest jednym z filarów społecznej odpowiedzialności firmy.

Anna Solarek, kierownik ds komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services mówi: – Obok zrównoważonej diety, wysiłek fizyczny to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie ludzie mogą zrobić dla własnego zdrowia; dlatego też, jako firma od lat zaangażowana w szeroko pojętą promocję sportu i aktywności fizycznej, Coca-Cola chce inspirować ludzi do większej aktywności, wspierając programy lokalne. Tegoroczna edycja programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało to kolejna okazja, aby zmotywować Polaków, żeby więcej się ruszali.

W ciągu dotychczasowych trzech edycji program Lider Animator-Obudź Swoje Ciało wsparł 75 projektów z całej Polski na łączną wartość ponad 700 000 złotych, aktywując tym samym blisko 180 000 osób.

Partnerami programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało są Fundacja Coca-Cola w Atlancie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o programie można znaleźć na www.lideranimator.pl

print