Ruszają kolejne inwestycje drogowe

19.05.2017
Ruszają kolejne inwestycje drogowe

Zarząd Powiatu Łaskiego, w obecności przedstawicieli samorządów gminnych, podpisał w piątek 19 maja br. umowy na przebudowę dróg powiatowych w Gminach: Widawa i Sędziejowice. Oba zadania wykona firma Larkbud z Łodzi.

Zgodnie z umowami, obie inwestycje zostaną ukończone do końca września. W Sędziejowicach przebudowany zostanie blisko 2,8 kilometrowy odcinek drogi powiatowej obejmujący ulice: Leśną, Powstańców 1863 r. i Sędziejowice-Kolonię, aż do granicy z Brodami. Jej wartość to ponad 3,2 miliona złotych. Około 2,8 miliona kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej Widawa – Wola Wiązowa – Kiełczygłów. Inwestycja, która realizowana będzie w miejscowościach Zborów i Ochle obejmie blisko 3,8 kilometrowy odcinek drogi.

Jeszcze w maju Zarząd Powiatu Łaskiego podpisze umowę na przebudowę drogi powiatowej w Borszewicach, a także rozstrzygnie przetarg na budowę nowych chodników  w Łasku przy ulicach: 1 Maja i Mickiewicza. W przygotowaniu jest również dokumentacja na odwodnienie i chodnik ul. Sportowej w Kolumnie.

Zarząd, po konsultacjach z Burmistrzem Łasku i Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Łasku, podjął także wstępną decyzję dotyczącą przebudowy ulicy Armii Krajowej w Łasku.

print