Samorządy przeciw przejęciu „krajówki”

13.01.2015
Samorządy przeciw przejęciu „krajówki”
9 stycznia br. w Ratuszu w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie blisko 30 przedstawicieli okolicznych samorządów. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk oraz Wicestarosta Marek Krawczyk.

Przedstawiciele okolicznych miast, gmin i powiatów rozmawiali na temat nakazu przejęcia drogi krajowej 12/14. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że bez finansowego wsparcia ze strony państwa, nie powinny przejmować pod zarząd od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad drogi nr 12/14.

Na chwilę obecną oczekiwana jest decyzja Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, jednak samorządowcy nie zamierzają czekać biernie i postanowili wystosować pismo zawierające listę argumentów przeciwko przejęciu.

„Jeśli taki dokument zostanie przygotowany do 28 stycznia, jako przewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego jestem w stanie przestawić go na posiedzeniu komisji w obecności Ministra Infrastruktury. Sprawa ma już rangę ogólnopolska, dlatego warto oddziaływać na nią poprzez komisję.” – mówił Starosta Cezary Gabryjączyk.

  DSC_4425.jpg 54aecf8a51219_gd.jpg
              foto: ezdunska.pl                               foto: lask.naszemiasto.pl
print