„Serce na gwiazdkę”

07.12.2015
„Serce na gwiazdkę”

3 grudnia 2015 roku, w ramach akcji charytatywnej "Serce na gwiazdkę", do domów ponad 160 dzieci  w Łasku i okolicach przywędrowali Mikołaje w rolę których wcielili się ksiądz, samorządowcy, przedsiębiorcy i wolontariusze.

Dzieci otrzymały gwiazdkowe prezenty, a dla całej rodziny przygotowana została paczka z żywnością, kosmetykami i artykułami chemicznymi. Już po raz 13. Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje anielską akcję charytatywną. W tym roku akcja została tradycyjnie objęta Honorowym Patronatem Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej.

Z przyjemnością włączyłam się w poszukiwanie sponsorów, którzy zgodzili się ufundować upominki dla potrzebujących. Warto było poświęcić swój czas, żeby w rezultacie, w dniu finałowym akcji, ujrzeć te wszystkie uśmiechnięte twarze dzieci – relacjonuje Starosta Wesołowska.

Dzięki wielkiemu sercu naszych Darczyńców organizatorzy akcji mogli wspólnie z patronatami, darczyńcami i sponsorami obdarować prezentami świątecznymi 163 dzieci z Łasku i okolic.

Efekt akcji przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Szczególne podziękowania kieruję do ks. Piotra Urbaniaka, Wolontariuszy z Łaskiego Koła Caritas oraz wszystkich sponsorów  – powiedziała po zakończeniu akcji Starosta Łaski.

Gwiazdkowa akcja łódzkiej Caritas nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu środowisk z naszego regionu. Patroni honorowi i medialni, darczyńcy i sponsorzy oddają na rzecz akcji swój czas, dobra materialne i pieniądze. Otrzymują w zamian wdzięczność i poczucie spełnienia powinności służby tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Często widzą ludzki niedostatek i łzy wzruszenia na własne oczy, bo sami udają się do domów dzieci z gwiazdkowymi prezentami.

print