Sesja Rady Powiatu z przyjaznym urzędem w tle

03.10.2014
Sesja Rady Powiatu z przyjaznym urzędem w tle
1.jpgW poniedziałek 29 września br. odbyła XLVII sesja Rady Powiatu Łaskiego.

W trakcie posiedzenia radni zabezpieczyli środki finansowe na inwestycje planowane do realizacji w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”.

Oprócz tego Rada Powiatu Łaskiego podjęła m.in. uchwały zmieniające: Regulamin Używania Sztandaru Powiatu Łaskiego oraz uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Łaskiego.

Radni dokonali również zmian w budżecie na 2014 rok, podjęli uchwałę w sprawie pomocy finansowej Gminie Łask oraz przyjęli informację z wykonania budżetu Powiatu Łaskiego za I półrocze 2014 r.

W trakcie sesji Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk zaprezentował statuetkę przyznaną w plebiscycie „Urząd przyjaznym mediom i społeczeństwu” organizowanym przez Warszawską Grupę Doradców PR oraz serwis RegioPortal.

Plebiscyt jest organizowany po raz drugi. Celem jest poprawienie kontaktów urzędów ze społecznościami gminnymi i dziennikarzami lokalnymi oraz nagrodzenie samorządowców, którzy wprowadzili w urzędach wysokie standardy komunikacji społecznej, w tym obsługi klienta.

print