Spotkanie Starosty Łaskiego z władzami gmin

21.10.2015
Spotkanie Starosty Łaskiego z władzami gmin
We wtorek 20 października br. odbyło się kolejne spotkanie robocze Starosty Powiatu Łaskiego z Burmistrzem Łasku oraz wójtami gmin z terenu powiatu łaskiego. Tym razem, gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski.

W trakcie spotkania omówiono wspólne inicjatywy, które w najbliższych miesiącach będą realizować samorząd powiatowy oraz samorządy gminne:

Przede wszystkim wracamy do organizacji wspólnych dożynek gminno-powiatowych. W grudniu każdego roku, wspólnie z Burmistrzem i Wójtami ustalać będziemy w której gminie odbywać się będą dożynki powiatowe w roku następnym – mówi Starosta Łaski, Teresa Wesołowska.

Ponadto, samorządy nawiążą współpracę w zakresie organizacji cyklicznych wydarzeń sportowych mających na celu integrację środowisk samorządowych z terenu powiatu łaskiego.

Przedyskutowano i omówiono również inwestycje powiatowe zrealizowane i przygotowywane do realizacji w najbliższym czasie w poszczególnych gminach.

Oprócz Starosty, we wtorkowym spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski, Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski oraz Wójt Gminy Wodzierady Renata Szafrańska. Ze względu na ważne obowiązki służbowe tym razem zabrakło Wójta Gminy Widawa Michała Włodarczyka.

Spotkania robocze władz samorządowych zainaugurowała w kwietniu tego roku Starosta Łaski Teresa Wesołowska.

print