Spotkanie Starosty z włodarzami gmin

11.02.2016
Spotkanie Starosty z włodarzami gmin

We wtorek 9 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Starosty Łaskiego z Burmistrzem Łasku i Wójtami gmin z terenu powiatu łaskiego.

Tym razem, gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski. W trakcie spotkania samorządowcy tradycyjnie wymienili się spostrzeżeniami i doświadczeniami, ze szczególnym naciskiem na przygotowania do naborów konkursowych w ramach Programów Unii Europejskiej.

Szczególnie dużo miejsca poświęcono tym razem inicjatywom i wydarzeniom sportowym. Starosta Łaski Teresa Wesołowska zaprosiła pozostałe samorządy do udziału w Spartakiadzie Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego oraz wsparcia organizowanego cyklicznie Wojewódzkiego Biegu Pamięci Jana Pawła II w Łasku.

Ustalono również szczegóły związane z organizacją I Turnieju Halowego Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Łaskiego. Impreza będzie miała charakter integracyjno-charytatywny i zorganizowana zostanie w okolicach „Dnia Samorządu Terytorialnego”.

Celem zawodów będzie popularyzacja halowej piłki nożnej w środowisku samorządowym, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska samorządowego z mieszkańcami powiatu łaskiego.

 

print